2019.09.25. - 18:12
GMT+2 időzóna

Eredmények nemzeti pártok szerint: 2019-2024 Egyesült Királyság - nagy-Britannia - Hivatalos eredmények

A nemzeti pártokra leadott szavazatok aránya százalékban
Nemzeti pártok A szavazatok százalékban
Brexit Party - Brexit Party 31,60%
Lib dems - Liberal Democrats 20,30%
Lab. - Labour Party 14,10%
GP - Green Party 12,09%
Cons. - Conservative and Unionist Party 9,09%
SNP - Scottish National Party 3,60%
Change UK - Change UK 3,40%
UKIP - United Kingdom Independence Party 3,30%
PL-PW - Plaid Cymru - Party of Wales 1,00%
Egyéb pártok GB - Nagy-Britannia egyéb pártjai 1,52%
2019.07.2. - 10:00
GMT+2 időzóna

Képviselői helyek képviselőcsoportok szerint: 2019-2024 Egyesült Királyság - nagy-Britannia - Alakuló ülés

Képviselői helyek képviselőcsoportok szerint
Képviselőcsoportok az Európai Parlamentben Képviselői helyek száma
S&D 10
Zöldek/ESS 11
Renew Europe 16
ECR 4
NI 29

Képviselőcsoportok az Európai Parlamentben

  • EPP - Európai Néppárt (Kereszténydemokraták) képviselőcsoport
  • S&D - Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége az Európai Parlamentben képviselőcsoport
  • ECR - Európai Konzervatívok és Reformerek képviselőcsoport
  • Renew Europe - Renew Europe group
  • GUE/NGL - Egységes Európai Baloldal/Északi Zöld Baloldal képviselőcsoport
  • Zöldek/ESS - Zöldek/Európai Szabad Szövetség képviselőcsoport
  • ID - Identity and Democracy
  • NI - független képviselők

2009 óta – a Parlament eljárási szabályzata szerint – egy képviselőcsoport legalább 25, legalább hét tagállamból megválasztott képviselőből áll.

2019.07.2. - 10:00
GMT+2 időzóna

Nemzeti pártok és képviselőcsoportok szerinti bontás: 2019-2024 Egyesült Királyság - nagy-Britannia - Alakuló ülés

Az országok szerint kiosztott képviselői helyek az Európai Parlamentben, az európai képviselőcsoportok, illetve a nemzeti pártok szerint
Képviselőcsoportok az Európai Parlamentben Képviselői helyek száma
Renew Europe - Renew Europe group 16
Az adott képviselőcsoport tagjaiként nyilvántartott nemzeti pártok
Lib dems Liberal Democrats 16
Zöldek/ESS - Zöldek/Európai Szabad Szövetség képviselőcsoport 11
Az adott képviselőcsoport tagjaiként nyilvántartott nemzeti pártok
SNP Scottish National Party 3
PL-PW Plaid Cymru - Party of Wales 1
GP Green Party 7
S&D - Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége az Európai Parlamentben képviselőcsoport 10
Az adott képviselőcsoport tagjaiként nyilvántartott nemzeti pártok
Lab. Labour Party 10
ECR - Európai Konzervatívok és Reformerek képviselőcsoport 4
Az adott képviselőcsoport tagjaiként nyilvántartott nemzeti pártok
Cons. Conservative and Unionist Party 4
NI - független képviselők 29
Az adott képviselőcsoport tagjaiként nyilvántartott nemzeti pártok
Brexit Party Brexit Party 29

Cons. > ECR: HANNAN Daniel, MCINTYRE Anthea Elizabeth Joy, MOBARIK Nosheena, VAN ORDEN Geoffrey Charles

Lab. > S&D: CORBETT Richard Graham, DANCE Sebastian Thomas, GILL Neena, GRIFFIN Theresa Mary, HOWARTH John, JONES Jacqueline Margarete, KIRTON-DARLING Jude, MORAES Claude Ajit, PALMER Rory, WARD Julie Carolyn

SNP > Zöldek/ESS: ALLARD Christian, MCLEOD Aileen, SMITH Alyn

PL-PW > Zöldek/ESS: EVANS Jill

Lib dems > Renew Europe: BEARDER Catherine Zena, BENNION Phil, BROPHY Jane Elisabeth, BUNTING Judith, DAVIES Chris, DHAMIJA Dinesh, GIBSON Barbara Ann, HOOK Antony James, HORWOOD Martin Charles, MOHAMMED Shaffaq, NETHSINGHA Lucy Kathleen, NEWTON DUNN William Francis, PORRITT Luisa Manon, RITCHIE Sheila Ewan, VOADEN Caroline Jane, VON WIESE Irina

GP > Zöldek/ESS: AINSLIE Scott John, CHOWNS Ellie, DOWDING Gina, MAGID Magid, PHILLIPS Alexandra, ROWETT Catherine, SCOTT CATO Molly

Brexit Party > NI: ANISFELD Lance Philip, BULL David Richard, BULLOCK Jonathan Deryck, DAUBNEY Martin Edward, DE CAMBORNE LUCY Belinda Claire, ENGLAND KERR Andrew Robert, FARAGE Nigel Paul, FOX Claire Regina, FREEMAN WELLS James, GILL Nathan Lee, GLANCY James Alexander, HABIB Benyamin Naeem, HARRIS Lucy Elizabeth, HEAVER Michael Eric, JORDAN Christina Sheila, LONGWORTH John, LOWE Rupert James Graham, MONTEITH Brian, MUMMERY June Alison, OVERGAARD NIELSEN Henrik Eyser, PATTEN Matthew Richard, PHILLIPS Alexandra Lesley, PUGH Jake, REES-MOGG Annunziata Mary, ROWLAND Robert Andrew, STEDMAN-BRYCE Louis, TENNANT John David Edward, TICE Richard James, WIDDECOMBE Ann Noreen

2009 óta – a Parlament eljárási szabályzata szerint – egy képviselőcsoport legalább 25, legalább hét tagállamból megválasztott képviselőből áll.

Letöltés és megosztás
A grafikon letöltése